Chcąc wspierać dobrych i fajnych ludzi, wraz z moim przyjacielem Piotrem Gocem, także psychologiem, utworzyliśmy blog dedykowany psychologii przywództwa, do którego zapraszam.

Liderem jest każdy, za kim z własnej woli podążają inni. Wiąże się z tym wiele wyzwań, dylematów i przede wszystkim – odpowiedzialność za innych. Od lidera wymaga się więcej. W wielu sprawach wolno mu mniej. To wyjątkowe i niełatwe zobowiązanie. Od takich ludzi chcemy się uczyć. Takich ludzi chcemy wspierać – napisaliśmy w jego wstępie.

Ponieważ od dawna prowadzę i organizuję szkolenia liderów, to blog służyć ma, między innymi do celów treningowych.

liderrzy skills

W najbliższym czasie organizować będziemy cykl warsztatów rozwojowych dla osób widzących siebie w przyszłości w roli liderów. Skierowany będzie do osób wchodzących na rynek pracy, w wieku do 30 lat, a jednocześnie zaangażowanych w organizacje studenckie, harcerskie, duszpasterstwa i innego rodzaju NGOs-y. Sam od dziecka związany byłem z organizacjami wychowawczymi i wiem jak wiele od takich ludzi można się nauczyć. Wiem też, że warto dodać ten kamyczek do ogródka ich rozwoju.

Tak więc już niebawem ogłosimy cykl warsztatów rozwojowych, które skupione będą wokół rozwijania kompetencji społecznych. Sporo pisałem wcześniej o szkoleniach i błędnym podejściu do nich jako do antidotum na własną demotywację. Planowane warsztaty prowadzone będą w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, a więc pozytywnym i opartym na zasobach uczestników. Warsztat jest narzędziem, którym pracuje w pierwszej kolejności każdy z uczestników. Grupa służy realizacji jego celów. Dlatego bardzo liczymy na zmotywowanych i chętnych do pracy uczestników. Korzystali też będziemy z kwestionariuszy rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP) i wydanych przez Pracownię Testów Psychologicznych, między innymi w zakresie kompetencji społecznych i Inteligencji Emocjonalnej.

O warsztatach więcej już za kilka dni na blogu Ciesiolkiewicz&Goc.