logo

Z okazji 7.urodzin Karty Różnorodności, Forum Odpowiedzialnego Biznesu doprowadziło do powstania publikacji książkowej p.t. „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce” pod redakcją prof. Izabeli Warwas i ze wstępem prof. Bolesława Roka.

W książce znaleźć można zarówno teorię z obszaru spraw publicznych, HR i CSR jak również praktyczne przykłady zastosowania polityk różnorodności w organizacjach.

ZARZĄDZANIE RÓŻNORODNOŚCIĄ

Wraz Marceliną Pytlarczyk mam przyjemność być współautorem jednego z rozdziałów p.t.  „Zarządzanie różnorodnością w Orange Polska„. Wyjaśniamy w nim, na czym polega zarządzanie różnorodnością w Orange, filozofię stojącą za potrzebą pogłębiania tej kompetencji w firmie, wyniki ostatnich edycji dialogu z interesariuszami i inne. Opisujemy też przykłady konkretnych praktyk, w tym program „Zdrowie na tak”, podejście do zdrowia i tzw. „czasowych słabości”, równości płci, wieku, różnic w poglądach, etc.

We wstępie prof. Bolesław Rok napisał, między innymi:

„[…] zarządzanie różnorodnością to nadal kontrowersyjny temat, przez jednych dyskredytowany, mniej lub bardziej otwarcie, a przez innych traktowany jako oczywisty przejaw humanistycznego zarządzania>”

Książka zawita niebawem do księgarń.